SZTUKA GEOMETRII

OD 24.10.20022

W Galerii Milano prezentowana jest obecnie międzynarodowa wystawa prac 18 artystów  prezentujących obrazy, obiekty,  fotografię, instalacje oraz rzeźby, które zostały zebrane pod jednym, wspólnym tytułem – SZTUKA GEOMETRII.

Autorzy wykorzystali różnorodne materiały i techniki. Powstały  nie tylko obrazy na płótnie, czy obiekty z formowanym płótnem na konstrukcji z drewna, ale także wycinane wielowarstwowe rysunki, grafiki komputerowe, gabloty z pleksi z kompozycją przy użyciu nici i igieł, modułowe konstrukcje z drewna, obiekty przestrzenne  z naciągniętymi sznurkami lub z ciętym płótnem, obrazy na papie, prace na giętym aluminium, rzeźby z metalu.

W wielu z nich istotną rolę pełni powtarzalność linii i elementów, rytm kompozycji, gra cieni w pracach monochromatycznych, czy złudzenie pulsowania i wibracji w przypadku wykorzystania kontrastowych barw. W wielu pracach zachwyca czystość formy

Wśród wystawianych artystów są autorzy zarówno z Polski jak i  na stałe związani z takimi miastami jak  Huston, Nowy Jork, Londyn, Hamburg i Budapeszt :
Grażyna Bieganik
Iwona Ceglińska
Rafał Dominik
Arpad Forgo
Jerzy Grochocki
Ireneusz Jankowski
Marta Kochanek
Ela Kochanek
Bożena Kaluga
Andrzej Olejniczak
Stanley
Grzegorz Szyma
Jerzy Treliński
Grzegorz Worpus -Budziejewski
Jerzy Zajączkowski
Zawa@Worpus
Tomasz Zieliński

 

 
Zapraszamy na wirtualny spacer po galerii
Odwiedź nas na Facebook'u

instagram